Premier Lig’in iki köklü kulübüne 6 puan silme cezası geliyor

 

İngiltere Premier Ligi’nde Finansal Fair Play Kuralları tavizsiz bir şekilde uygulanmaya devam ediyor. Premier Lig yönetimi son olarak iki kulübün bu kuralları ihlal ettiğinin tespit edildiğini açıkladı. Daha önce 10 puan silme cezası alan Everton ile Notthigham Forest’ın 6 puan silme cezası alması gündemde.

Everton Kulübü, Premier Lig yönetiminin açıklamasının ardından bir duyuru yayımladı. Açıklamada yeni bir puan silme cezasıyla karşı karşıya kalınmasının sebebinin, Premier Lig’in kurallarındaki bir eksiklikten meydana geldiğini ifade ettiler.

CEZAYA İTİRAZ ETTİLER

“Ceza, 2019/20, 2020/21, 2021/22 ve 2022/23 sezonlarını kapsayan bir dönemle ilgilidir. Dolayısıyla, kulübün halihazırda 10 puanlık bir yaptırım aldığı mali dönemleri (2019/20, 2020/21 ve 2021/22) içermektedir. Kulüp şu anda bu yaptırıma itiraz ediyor. Premier Lig, EFL de dahil olmak üzere diğer yönetim organlarının aksine, halihazırda cezaya tabi olan mali dönemlerdeki ihlal iddiaları nedeniyle bir kulübe yaptırım uygulanmasını engelleyen kurallara sahip değildir. Sonuç olarak – ve Premier Lig’in bu tür konuları ‘sezon içinde’ ele alma yönündeki yeni taahhüdü nedeniyle – kulüp, temyizin sonucunu beklerken değişime tabi olan bir PSR hesaplaması sunmaktan başka seçeneği olmayan bir konumdadır. Kulüp, bu durumun Premier Lig kurallarındaki açık bir eksiklikten kaynaklandığı görüşündedir.”

 

 

 

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx