Prof. Dr. Özgür Demirtaş’tan Borsa Paylaşımı: Yazık Değil mi? Günah Değil mi? Haksız mıyım?

Borsa İstanbul’da yılın son günlerinde yaşanan düşüşler özellikle küçük yatırımcıyı derinden etkiledi. Ekonomist Özgür Demirtaş’ın Borsa İstanbul’da yaşanan düşüşler sonrası yaptığı yorumlar dikkat çekmeye devam ederken, son paylaşımı yine gündem oldu.

Borsada hareketli seanslar devam ederken; BIST 100 endeksinde kayıp yüzde 3’ü aştı. Bankacılık endeksinde ise düşüş yüzde 4’e yaklaştı.

Ekonomist Özgür Demirtaş, küçük yatırımların mağduriyetine dikkat çekerken; “8 Milyon tane ufacık yatırımcıyı Borsaya çektiniz. Aldırdınız sonra panikle aşağıdan sattırdınız. Zarar etti insanlar. Yazık Değil mi?” dedi.

Özgür Demirtaş: Yazık Değil mi? Günah Değil mi? Haksız mıyım?
Prof. Dr. Özgür Demirtaş, sosyal medya hesabından borsadaki küçük yatırımların mağduriyetine ilişkin paylaşımda bulundu. Demirtaş’ın paylaşımı şöyle:

“Twitter’da bir sürü Borsa hesabı var. Hepsi demiyorum ama bir kısmı, Borsa İstanbul’daki Küçük Yatırımcıların halini söylediğim zaman, Yok En dipte söyledi, Yok ters indikatör vs vs diyorlar.

Çıkarları var. Kendileri Maldalar. Kimse Satmasın. Malları yükselsin istiyorlar. Bu Vicdani açıdan sorunlu bir durum.

Evet Borsa bundan sonra Yükselebilir de. AMA Kardeşim Adı üstünde Küçük Yatırımcı, Panik yapan Yatırımcı. Borsa böyle düşünce satan yatırımcı…

8 Milyon tane ufacık yatırımcıyı Borsaya çektiniz. Aldırdınız sonra panikle aşağıdan sattırdınız. Zarar etti insanlar. Yazık Değil mi? Günah Değil mi? Haksız mıyım? Allah aşkına Haksız mıyım?”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx