2024 Seyahat Trendleri: Enuygun.com’dan Yeni Tatil Önerileri

Enuygun.com, müşterilerine 2024 için farklı trendlere göre seyahat önerileri sundu.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Enuygun.com, tatil için 2024’te öne çıkacak trendleri derledi.

İş ve tatili birleştiren trend “Pay”cation, Türkiye’de de örneklerine rastlanan uzaktan çalışma modeli ile sabah e-postaları kontrol edip öğleden sonra plajda vakit geçirmek, gerektiğinde uçağa atlayıp İstanbul, Ankara gibi iş merkezlerinde toplantılara katılmak mümkün olabiliyor.

Özellikle uzun dönemli tatil yapmak ama bu sırada işleri de takip edebilmek isteyenler bu çalışma modeline uygun sektörleri tercih ediyor. Ayvalık, Bodrum, Alaçatı, Kuşadası gibi sahil yerleşimleri bu trend için ideal rotalar olarak sıralanıyor.

Bu trend, dünyanın dört bir yanından çalışma özgürlüğü ve aynı zamanda farklı noktalara seyahat etme imkanı sunuyor.

WELLNESS SEYAHATLERİ

Yoğun şehir hayatından uzakta beden ve ruhu dinlendiren wellness seyahatleri, 2024’te de popülerliğini koruyacak. Bu seyahatler, yoga, meditasyon, detoks programları ve doğal terapilerle bütünsel bir iyilik hali sunuyor. Bu seyahat trendinde Hindistan’da spritüel bir deneyim, Bali veya Tayland’daki lüks spa merkezlerinde geçirilecek zaman, yurt dışı için gözde rotalar arasında.

Yurt içinde ise Sapanca’da doğanın içindeki tesislerde dinlenmek bu trende dahil edilebiliyor.

Teknolojiden uzaklaşmak isteyenler için dijital detoks trendi öne çıkıyor. Bu seyahatler, teknolojiden arınmış, sakin ve huzurlu bir ortam sunuyor. Bu trende göre yapılanmış, internet bağlantısının olmadığı, cep telefonunun kullanılmadığı oteller mevcut.

Karadeniz yaylaları, Likya Yolu, Bolu/Abant gibi rotaların yanı sıra dijital detoks kampları da katılımcılara birkaç günlüğüne de olsa dijital detoks imkanı sunuyor.

2024’te, teknolojinin sunduğu imkanlar sayesinde seyahatler daha kişisel ve özelleştirilmiş hale geliyor. Yapay zeka destekli planlama araçları, ilgi alanlarına ve tercihlerine göre özel deneyimler sunuyor.
Az bilinen destinasyonlar

Karadağ’ın Adriyatik kıyılarından Peru’nun And Dağları’ndaki gizemli köylere kadar keşfedilmesi beklenen yerler olarak sıralanıyor.

65 derece sıcaklıktaki suyuyla Aksaray’daki krater gölü Narlıgöl, Sinop’ta Akgöl, Antalya’da Sapadere Kanyonu, Bolu Sülüklügöl Tabiat Parkı, Samsun Şahinkaya Kanyonu, Elazığ Hazar Gölü Türkiye’de saklı cennetlerden birkaç tanesi olarak öne çıkıyor.

Sanat ve kültür meraklıları için 2024, büyük galerilerden butik otellere kadar çeşitli sanat etkinlikleriyle dolu bir yıl olacak.

Yaşanılan şehirdeki bir bölgeye veya komşu şehirlere kısa süreli ziyaretlerde bulunmak bu yılın trendleri arasında gösteriliyor. Buna göre, bir hafta sonu İstanbul’un Avrupa yakasından Beykoz’a geçip bir gece konaklayarak bölgeyi tanımak mümkün oluyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx