Bir dönem haber merkezinin en güzel kızıydı… Kocasını stajyerle bile aldattığı ileri sürüldü… Bir taşıyıcı anne bulalım, çocuğumuz olsun!

DUDAK UÇUKLATAN SÖYLENTİLERİN MERKEZİNDE
Sonuç olarak yeni ortaya serilen iddialar da pek çok kişi tarafından bu ailenin bir geleneği olarak algılanıyor. Bir başka deyişle bu ünlü aile yine dudak uçuklatan söylentilerin merkezinde.

Bütün dünyanın “masal prensesi” olarak tanımladığı bir kadın, son bir haftadır büyük olasılıkla geceleri rahat uyuyamıyor.

Bunun nedeni de hakkında yazılan bir kitap ve o kitapta kendisiyle ilgili ortaya serilen iddialar. Eski eşini de şu anda evli olduğu eşini de aldatması. Onlardan birinden taşıyıcı anne yoluyla bebek sahibi olmak istemesi ve daha bir dizi dudak uçuklatan iddia.

AŞK, İHANET, ALDATMA… SANKİ FİLM SENARYOSU GİBİ 
Bütün dünyanın ilgisini çeken bu dedikoduların kahramanı, eski TV spikeri yeni İspanya kraliçesi Letizia.

Yani Kral Felipe’nin eşi… Dünyanın en güzel giyinen kadınlarından biri… İspanya’nın gelecekteki kraliçesinin annesi.

91 yaşındaki gazeteci Jaime Penafiel’in kaleme aldığı Letizia &I: What Secrets is Queen Letizia Hiding (Letizia ve Ben: Kraliçe Letizia Ne Sırlar Saklıyor) adlı kitap 51 yaşındaki Letizia hakkında duyanları hayretler içinde bırakan iddialar içeriyor.

Üstelik bunların çoğunun kaynağı da Letizia’nın kız kardeşinin eski kocası yani eski eniştesi Jaime del Burgo.

Söz konusu kitaba katkıda bulunan asıl kişide eski enişte del Burgo. Hayret verici bir not daha: Bütün bu iddiaların kaynağı olan Jaime del Burgo, Letizia’nın da eski sevgilisi! 

ESKİ SEVGİLİSİYDİ ENİŞTESİ OLDU
Letizia’nın kardeşi Telma’nın eski eşi Jaime del Burgo’nun iddialarından biri karısıyla evlenmeden önce Letizia ile ilişki yaşadığı.

Anlattığına göre daha sonra Letizia ile değil Telma ile evlendi iş insanı Jaime. Çünkü o sırada Letizia Prens Felipe ile tanışmıştı.

Onun ileri sürdüğüne göre Letizia iş insanı Jaime del Burgo’dan bir bebek sahibi olmak istedi. Bunun için de ABD’den bir taşıyıcı anne bulmayı önerdi. Böylece kendi biyolojik çocuklarına da sahip olabileceklerdi.

Bu arada yazar Penafiel’in kitabının sayfalarında ileri sürdüğüne göre eski Kral Juan Carlos, Letizia’yı hiçbir zaman gelini olarak benimsemedi. Hatta evlendikten sonra bile oğluna ondan boşanmasını önerdi.

Ama kitapta yer alan iddialar sadece bunlarla sınırlı değil. Panafiel’in ileri sürdüğüne göre Letizia, Felipe’den önce evli olduğu ilk kocasını da bir stajyerle aldattı. 

Şimdi skandallarıyla ve olaylarıyla bilinen İngiliz kraliyet ailesinin üyelerini bile geride bırakan bu kitabın iddialarına bir bakalım. 

İLK KOCASIYLA 16 YAŞINDA TANIŞTI… BİR YIL SONRA İHANET ETTİ 
Bunlardan birine göre bir zamanlar sevilen ve ünlü bir haber spikeri olan Letizia ilk evliliğini lisedeki İngilizce öğretmeni Alonso Guerrero Perez ile yaptı. Tanıştıklarında Letizia 16 yaşındaydı. Perez ise ondan 9 yaş büyüktü. 

Çift, 10 yıllık bir ilişkinin ardından 1998’de evlendi. Ama evlilikleri bir yıl sürdü. Ertesi yıl boşandılar. Bunun nedeni de kitaptaki iddialara göre Letizia’nın ihanetiydi. 

Panafiel’in kitabına göre Letizia, çalıştığı TV istasyonundaki stajyerlerden biriyle yasak ilişki yaşadı.  Efe adlı bu stajyerle ilişkisi Letizia’nın evliliğinin de sonunu getirdi.

Bu arada Panafiel, Letizia’nın o sırada sadece Efe adlı stajyerle değil aynı zamanda yine aynı TV kanalında çalışan başka biriyle de ilişki yaşadığını ileri sürdü.  

YAYIN YAPTIĞI YEMEKTE  FELİPE İLE TANIŞTI
2002 yılı geldiğinde o sırada Asturias Prensi olan Felipe bir yemekte Letizia ile tanıştı. Letizia, TV kanalının görevlisi olarak Felipe’nin de bulunduğu yemekte yayın yapıyordu.

Aslında o sırada Jaime del Burgo ile de flört ediyordu Letizia. Ama belli ki Felipe’nin ilgisine de kayıtsız kalmadı.

Oysa Jaime ile ilişkileri ciddiydi. Hatta o sırada genç bir adam olan Jaime, cebinde nişan yüzüğü bile taşıyordu.

Letizia başlarda Felipe ile flört edip etmeme konusunda bir süre kararsız kaldı ileri sürülenlere göre. O sırada bir arkadaşına “Felipe çok yakışıklı ama ben kıvırcık saçlı adamları sevmiyorum” dediği de kitapta yer alan iddialardan.


FELİPE İÇİN ONU BIRAKTI, AMA BAĞINI TAM KOPARMADI

Bu arada Letizia’nın flört ettiği Jaime onunla evlenme konusunda kararlıydı. Ama bir gece buluştuklarında Letizia ona mesleğini bırakmasını gerektiren biriyle tanıştığını söyledi.

Sonra da Jaime ile Letizia sadece arkadaş olmaya karar verdiler. Ama Letizia, Jaime’ye “Felipe ile sevgili olduğumuzu kimseye söyleme” diye tembih etti. 

?

FELİPE ANNE VE BABASINA REST ÇEKTİ: YA EVLENİRİM YA GİDERİM
Kitabın ileri sürdüğüne göre o dönemde kral olan Felipe’nin babası Juan Carlos ile eşi Sofia oğullarının Letizia ile evlenmesine başta onay vermedi.

Hatta babası Jua Carlos, oğlu Felipe’yi “Monarşi’yi yıkacaksın” diye azarladı. Ama Felipe buna boyun eğmedi. “Ya onunla evlenirim ya da tahttan feragat ederim” diye yanıt verdi.

Bunun üzerine Kral ile karısı oğullarının isteğini kabul etmek zorunda kaldı. 

Jaime del Burgo’nun ileri sürdüğüne göre Letizia, Felipe ile evlenmeden bir gece önce onunla bir restoranda buluştu. Elini tuttu ve “Neden bana evlenme teklif etmedin? Lütfen beni bırakma” dedi. Ertesi gün Jaime eski sevgilisi Letizia ile Felipe’nin düğününde konuklar arasında yer aldı.

Babası da bir gazeteci olan Letizia Ortiz Rocasolano, küçük yaşlarından bu yana mesleğe hevesliydi. Zaten bu meslek sayesinde kaderi değişti… Ülkesinin kraliçesi oldu. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx