Finans Devi, Bu Altcoin ile Anlaştı! Dev Balinalar Aldı!

Japonya’nın önde gelen finansal hizmetler devlerinden SBI Group, kripto varlık platformu SBI VC Trade aracılığıyla Shiba Inu (SHIB) ticaretine başlamayı planladığını duyurdu. Bu arada, SHIB, Ethereum ve stablecoin’ler hariç 100 ETH balinası arasında en çok tutulan altcoin.

Japonya’nın önde gelen finans devi SHIB’i listesine ekliyor

Finans devi SBI Group, bugün kripto ticaretine girişiyle ilgili heyecan verici bir duyuru yaptı. Grubun kripto varlık borsası işinden sorumlu iştiraki SBI VC Trade, 28 Haziran’dan itibaren Shiba Inu (SHIB) için alım satım hizmetleri sunacağını açıkladı.

Öncelikli olarak müşteri memnuniyetini artıran kapsamlı hizmetler sunmaya odaklanan SBI VC Trade, artan kripto talebini karşılamayı hedefliyor. Şirket, Shiba Inu’nun yanı sıra Dai (DAI) ve Cosmos’u (ATOM) da dahil ederek desteklenen toplam dijital varlık sayısını 20’ye çıkardı. Firma, satış, birikim teklifleri ve borç verme hizmetleri dahil olmak üzere çeşitli hizmetler vermeyi amaçlıyor. Ayrıca SBI VC Trade, şirket tarafından belirlenen belirli bir eşiği aşan dijital varlıkların depolanması için özel trade seçenekleri sunacak.

SBI VC Trade, Shiba Inu’yu Dogecoin’den esinlenen Ethereum tabanlı bir dijital para birimi olarak tanıdı. Basın açıklamasında, SHIB önemli bir takipçi kitlesi olduğunu belirtti. Ayrıca, küresel olarak önde gelen kripto varlıklarından biri haline geldiğini vurguladı. SBI VC Trade, Shiba Inu için belirli ticaret ayrıntılarını özetledi. SHIB için alım satım birimi 1.000 token olarak belirlendi ve minimum emir miktarı da aynı değere ayarlandı. Yatırımcıların SHIB için maksimum 5.000.000.000 miktara kadar emir vermeleri mümkün. Emirlerde tik boyutu 0,000001 olacak.

Altcoin projesi Japonya’da önemini artırıyor

SBI Group, altcoini platformuna ekleyerek SHIB’nin piyasadaki artan önemini ve potansiyelini kabul ettiğini gösteriyor. SBI VC Trade, SHIB gibi varlıkları dahil ederek müşterilerinin değişen gereksinimlerini karşılamayı amaçlıyor. Bu gelişme, Shiba Inu topluluk lideri Shytoshi Kusama’nın yerini Niseko, Japonya olarak değiştirdiğinin ortaya çıkmasından yaklaşık bir ay sonra gerçekleşti. Bu hareket, destekçiler arasında spekülasyonları da neden oldu.

SBI VC Trade desteği, SHIB’in Japonya’da önemli bir varlık olarak konumuna daha da güç kattı. Özellikle, Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, OKCoin Japan ve BitFlyer dahil olmak üzere Japonya merkezli birkaç borsa da SHIB’yi listesine ekledi. BitPoint, varlığı listeleyen ilk büyük Japon borsası oldu.

Dev ETH balinaları 600 milyon dolar değerinde SHIB tutuyor

WhaleStats verileri, ilk 100 ETH Balinasının cüzdanlarında 601.204.724 dolar (601,20 milyon dolar) değerinde 49.621.465.093.470 (49,62 trilyon) SHIB tuttuğunu ortaya koyuyor. Bu da SHIB’yi Ethereum, USD Coin (USDC) ve Tether’in (USDT) ardından bu yüksek profilli yatırımcılar arasında en çok tutulan dördüncü altcoin haline getiriyor.

Ethereum, şu anda 3.126.300 (3,12 milyon) ETH’ye sahip oldukları için ilk 100 ETH balinası arasında inkar edilemez bir favori olmaya devam ediyor. Mevcut piyasa fiyatlarına göre bu Ethereum zulası 5.134.518.100 dolar (5,13 milyar dolar) değerinde. Ethereum aslan payına sahip olsa da, bu büyük ETH balinaları portföylerini diğer kripto para birimlerine yaptıkları önemli yatırımlarla çeşitlendiriyorlar. USD Coin, yaklaşık 789.051.954 dolar (789,05 milyon dolar) değerindeki 788.814.570 (788 milyon) USDC tokenlık toplu cüzdan bakiyesi ile bu en iyi yatırımcıların dikkatini çekiyor. Tether, 706.901.668 dolar (706,90 milyon dolar) değerinde 706.994.142 (706,99 milyon dolar) token tutan ilk 100 ETH balinası ile yakından takip ediyor.

Balinaların SHIB’ye olan ilgisi, SHIB baş geliştiricisi Shytoshi Kusama’nın son blog yazısında çok beklenen Shibarium Mainnet’i başlatmaya yönelik son adımı açıklamasının ardından yeniden canlandı. Kusama, Shiba Inu ekibinin Shibarium Mainnet’in piyasaya sürülmesiyle birlikte “Worldpaper” ile ortaya çıkacağını belirtti. Shiba Inu’nun Worldpapeının, diğer unsurların yanı sıra SHIB, BONE, LEASH TREAT ve Shi gibi tokenler de dahil olmak üzere Shiba Inu ekosisteminin çeşitli yönlerini kapsayan kapsamlı bir belge olduğu bildiriliyor. Bu kapsamlı kaynak, Shiba Inu ekosistemindeki bu tokenlerin işlevselliği ve potansiyeli hakkında derinlemesine bilgi sağlamayı amaçlıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx